خرید مدرک پزشکی اصل

خرید مدرک پزشکی اصل
خرید مدرک پزشکی اصل

خرید مدرک پزشکی اصل

رشته پزشکی شاید آرزوی خیلی از جوانان و نوجوانان باشد. این رشته در سالهای اخیر تبدیل به رویا و آرزوی بسیاری از افراد شده است؛ به گونه ای که حتی افرادی زندگی خود را رها کرده و به شدت مطالعه می‌کنند تا در کنکور قبول شده و راهی دانشکده علوم پزشکی شوند.

اما چرا پزشکی؟ چرا پزشکی اینقدر هوادار دارد؟  چراها و بایدها و نباید های آن را در این مقاله برای شما آماده کرده ایم تا با استفاده از این مقاله همه پاسخ های مد نظرتان را بگیرید.

خرید مدرک پزشکی اصل
خرید مدرک پزشکی اصل

رشته پزشکی و تفاوت آن با دیگر رشته ها

رشته پزشکی تفاوت های مهمی با سایر رشته ها دارد؛ تفاوت هایی که دانستن آن برای هر فردی که می‌خواهد پای به این رشته بگذارد، ضروری است.

اول اینکه این رشته مستقیما پیوسته است؛ یعنی نمی‌توان پزشکی عمومی را ناپیوسته خواند.دوم اینکه در طول سال‌های تحصیل پزشکی دانشجو باید واحد های درسی بشدت سخت و طاقت فرسایی را طی کند.

نکته مهمتر اینکه پزشکی مانند سایر رشته ها آزادی آنچنانی ندارد و شرایط و ضوابط به شدت سخت و پیجیده است.

مدت زمان تحصیل پزشکی عمومی

مدت زمان تحصیل پزشکی عمومی در ایران ۷ سال است که بسته به واحد هایی که دانشجو انتخاب می‌کند و قبول می‌شود، ممکن است این زمان کاهش یا افزایش یابد.

البته تحصیل پزشکی عمومی در کشورهای دیگر کوتاه تر از ایران است و معمولا بین۵ تا ۶ سال به طول می انجامد. دلیل آن هم حذف برخی واحد های درسی است.

تخصص و فوق تخصص در پزشکی

پس از گذراندن دوره پزشکی عمومی، دانشجویان می‌توانند وارد دوره تخصص شوند.

در این دوره که معمولا بین ۲ تا ۶ سال به طول می انجامد، دانشجویان به طور جدی و هوشمندانه ای در یک تخصص خبره شده و اصطلاحا به همه رموز و فوت و فن آن مسلط می‌شوند.

پس از گذراندن دوره تخصص نوبت فوق تخصص است که معمولا ۲ تا ۳ به طول می انجامد. در دوره فوق تخصص افراد دیگر به طور معمول پزشکان حرفه ای هستند که برای افزایش مهارت و ایجاد جایگاه علمی تلاش می‌کنند.

هزینه تحصیل پزشکی

شهریه تحصیل پزشکی در ایران چیزی حدود ۷ تا ۱۵ میلیون تومان در هر ترم می‌باشد؛ که البته این برای دانشگاه آزاد است و دانشجویان دانشگاه دولتی معاف از پرداخت شهریه هستند.

درامد پزشکان چقدر است؟

اما شاید جذاب ترین قسمت ماجرا مربوط به درامد و دستمزد پزشکان باشد.

درامد یک پزشک عمومی از ماهیانه ۵ میلیون تومان تا ۳۰ میلیون تومان متفاوت است.

این درحالی است که یک پزشک متخصص ماهیانه چیزی حدود ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان درامد دارد.!!

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *